Welcome visitor you can log in or create an account

АКЦИЈА !!! ПАРАЛИА - ВИЛА ”LA MIRAGE ”

АКЦИЈА  !!!

ПАРАЛИА - ВИЛА ”LA MIRAGE ”Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

 

 
ТЕРМИН: 18.08.2019 - 25.08.2019
 
 299 € - Цена за наем на 1/2 студио 
 319 € - Цена за наем на 1/3 студио 
 339 € -Цена за наем на 1/4 студио 
 
 
ТЕРМИН:  25.08.2019 - 01.09.2019
 
1/2 студио = 229 € - Цена за наем на 1/2 студио 
1/3 студио = 249 € - Цена за наем на 1/3 студио 
1/4 студио = 269 € - Цена за наем на 1/4 студио 
 
ТЕРМИН:  01.09.2019 - 08.09.2019
 
129 € - Цена пакет аранжман по лице во 1/3 студио 
139 € - Цена пакет аранжман по лице во 1/4 студио 
  
ТЕРМИН:  22.09.2019 - 29.09.2019
 
 69 €- Цена пакет аранжман по лице во 1/3 студио
 79 €- Цена пакет аранжман по лице во 1/4 студио
 

 

 

LA MIRAGE (Paralia)
TV, WIFI, AC+

По лице

МАЈ

 

ПРОМО

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман ПРОМО

термин

26*

02*

09*

16*

23*

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01*

08*

15*

22*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/2 студио

69

105

115

125

135

279

299

309

319

319

319

319

299

229

119

99

69

59

1/3 студио

79

115

125

135

145

299

319

329

339

339

339

339

319

249

129

109

79

69

1/4 студио

89

129

139

149

159

319

339

349

359

359

359

359

339

269

139

119

89

79

УСЛУГИ:
• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
• Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
• Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
• Доплата за клима 5 € од ден
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)
• деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
o За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
o За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попоуст од 10% на втората смена
o Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај 15 и 22 Септември
o Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност

ВАЖНА НАПОМЕНА. Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени (доколку истите се отворени и отклучени а настане  некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат)

Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

За овој аранжман важат општите услови на патување

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Паралија е туристичко место на брегот на Егејското Море во Егејска Македонија, денес во Грција. Се наоѓа на 4 километри од градот Катерини во подножјето на планината Олимп. Има песочна плажа долга 3 километри која се протега сè до соседното место Олимпик Бич (Олимпијаки Акти). Паралија е едно од најпопуларните места за летување на македонските посетители. Паралија има шеталиште со многу таверни, продавници и кафетерии, кое летно време е полно со туристи. Градот има две дискотеки, што го прави популарно и за помладите генерации.

Вила “LA MIRAGE“ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа. Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет, балкони, А/С + ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2; 1/3 и 1/4 студија на приземје, и 1 спрат.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви: ++389/02 5514300, 078/248568 и 078/293385 или на маил
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Log in or create an account