Welcome visitor you can log in or create an account

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2019 !!! ИОС 2019 - ”ЛЕТО ЗА МЛАДИ ”

ГРЦИЈА  - ЛЕТО 2019 !!!

  ИОС 2019 - ”ЛЕТО ЗА МЛАДИ ”

Сместување Тип на соба 03.07.2019 – 11.07.2019  

 

10.07.2019 – 18.07.2019

17.07.2019 – 25.07.2019 24.07.2019 – 01.08.2019 31.07.2019 – 08.08.2019
NEFELI 1 / 2 / / / 299€ 299€
1 / 3 249€ 269€ 279€ 239€ 229€
1 / 4 185€ 219€ 229€ 229€ 219€
SPYROS 1 / 3 / 269€ 279€ 279€ /
1 / 4 / 219€ 229€ 229€ /

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Комплетна организација и пратител на патувањето
  • 7 ноќевања во одбраното сместување
  • Превоз со модерни туристички автобуси (КЛИМА, ТОАЛЕТ, ТВ, ВИДЕО)

 

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Факултативни излети
  • ЗАДОЛЖИТЕЛНО Патничко и здравствено осигурување
  • Повратен билет за траект на релација Рафина – ИОС – Рафина 3750 денари
  • (кој се доплаќа во агенција)

 

 

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:

1 ДЕН.  (СКОПЈЕ – АТИНА)
Поаѓање во попладневните часови. Возење низ Македонија и Грција со попратни паузи.

2 ДЕН. (РАФИНА – ИОС)
Пристигнување на пристаништето Рафина, упатување кон Иос со траект. Пристигнување на Иос. Сместување.

2 – 9 ДЕН. (ИОС)
Престојот на овој остров никако нема да ве остави рамнодушни. Прекрасните плажи, богатата флора и фауна како и големиот број на барови на плажа, дискотеки и грчки таверни ќе се погрижат да го доживеете најлудото лето досега.

9 ДЕН. (ИОС – РАФИНА)
Напуштање на собите, слободно време за шопинг и релаксација. Упатување со траект кон пристаништето Рафина. Ноќно возење преку Грција и Македонија со попатни паузи.

10.ДЕН (СКОПЈЕ )
Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Иос –Најпопуларниот остров помеѓу младите. Токму и тие го нарекуваат Грчката Ибица. Единствениот остров на кој забавата трае 24 часа. Островот е едно од најубавите места во Грција, но сето тоа е зачинето со луди журки и забави. Кога присуствувате на овој остров, едноставно енергијата која тој ја носи, ве тера да се впуштите во уживање на она што го имате пред вас и без размислување да ги создадете најдобрите спомени кои самиот остров може да ги создаде. Тоа ја оправдува информацијата дека островот го посетуваат преку 30.000 млади во летната сезона од целиот свет, и на големо наше задоволство за прв пат ќе биде посетено и од младите од Македонија. Не дозволувајте да ви прераскажуваат и да гледате слики како си поминавме, едноставно, впуштете се во ова што го нудиме само ние…

Покрај забавата, Иос важи и за остров кој е опколен со преубави плажи. Една од најстарите и најпопуларните плажи е Mylopotas, која е меѓу најубавите плажи на Егејското Море. Плажите на Иос, ќе ве остават без зборови и ќе направат да се чуствувате како да сте во рајот на земјата. Плажите се со ситен песок кои својата убавина ја споделуваат со кристално чистата вода. Едни од најпопуларните плажи на островот исто така се  Mylopotas, Manganari, Jialos и Koubaras. Колку и да продолжиме да ви го опишуваме ова преубаво место за журка и одмор нема да можеме да го доловиме она што го поседува островот кој е опколен со исто така најпопуларните острови: Миконос и Санторини (Mykonos,Santorini).

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО:

Вилата Спирос (SPYROS PLACE) поседува одлична локација од сите атрактивни случувања на островот Иос. На само 150 метри од баровите, рестораните и ноќните клубови кои овозможуваат супер и поинаков провод по кој е препознатлив овој остров.
Вилата поседува сопствено џакузи кое може да се користи и бар за дополнително уживање и дружење.
Сите студија поседуваат клима уред – чие користење е ГРАТИС
Вилата поседува двокреветни студија кои поседуваат фрижидер како и сопствено купатило. Трокреветните и четворокреветните студија поседуваат фрижидер, мини кујна, како и сопствено купатило.

Вилата Нефели поседува одлична локација од сите атрактивни случувања на островот Иос. На само 150 метри од баровите, рестораните и ноќните клубови кои овозможуваат супер и поинаков провод по кој е препознатлив овој остров.
Вилата поседува сопствен базен и бар за дополнително уживање и дружење.
Студијата кои се трокреветни и четворокреветни поседуваат телевизор, фрижидер, сопствено купатило, како и клима уред – чие користење е ГРАТИС.

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви: ++389/02 5514300, 078/248568 и 078/293385 или на маил

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 


 

 

 

 

Log in or create an account