Welcome visitor you can log in or create an account

ГРЦИЈА- ЛЕТО 2019 !!! СИТОНИЈА - САРТИ - ВИЛА ”PAPUS”

ГРЦИЈА- ЛЕТО 2019 !!!

 СИТОНИЈА - САРТИ - ВИЛА ” PAPUS”

ЦЕНОВНИК:

Термин

Ноќевања

1/3 студио

1/4 дуплекс

26/5-2/6

7*

215*

250*

2/6-12/6

10*

365*

400*

12/6-21/6

9*

425*

460*

21/6-30/6

9*

480*

515*

30/6-9/7

9

515

555

9/7-18/7

9

555

615

18/7-27/7

9

590

645

27/7-5/8

9

590

645

5/8-14/8

9

590

645

14/8-23/8

9

590

645

23/8-1/9

9

545

605

1/9-11/9

10*

515*

555*

11/9-21/9

10*

425*

460*

21/9-1.10

10*

285*

320*

 

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

 • ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:

  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот. 

 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „Игуана“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.  и на самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување 

 

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. започнува да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција .

Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

Доплата за туристичка такса за студио е 0,5 € по ден (се плаќа во објектот)

Доплата за туристичка такса за дуплекс апартман е 1 € по ден (се плаќа во објектот)

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Сарти се наоѓа на источниот брег на Ситонија со поглед кон Атос и Света Гора. Некогашно рибарско место, а денес во потполност свртено кон туризмот. Го краси три километри долга песочна плажа, полна со ресторани и барови. За оние кои сакаат да истражуваат, во близина се едни од најубавите плажи на Ситонија: Кариди, Оринџ Бич, Климатариа, Платаници, Гоа Бич, Арменистис… а препорачуваме и излети на: Света Гора, Метеори, Солун, мини крстарења до плажите до кои може да се стигне само по морски пат. Како релативно мало место, Сарти има се што е потребно за задоволување на барањата на туристите: маркети, ресторани, таверни, кафетерии, барови, продавници за сувенири и поволна географска положба за истражување на Ситонија.

 

Куќа „Папус“ се наоѓа во централниот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 метри од плажа/ море. Студијата и (дуплекс) апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса (со поглед кон море, осевн дуплекс апартманот).

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви: ++389/02 5514300, 078/248568 и 078/293385 или на маил
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Log in or create an account