Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ ВИКЕНД ПОНУДА - ХОТЕЛ ORBILUX 3*- БАНСКО★★★★★

 ★★★★★  ВИКЕНД ПОНУДА  - ХОТЕЛ  ORBILUX 3*- БАНСКО★★★★★

*** Повелете на уште едно прекрасно патување***

www.orbilux.bg

Термин: 01.02.-03.02.2019
Автобус/ 3 дена /  2 ноќевањa на база НВ

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Orbilux се наоѓа на 500 метри од ски гондолата и на 1,5км од стариот град Банско. Нуди користење на затворен базен со топла вода, ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет..

Апартхотел Орбилукс 3* е модерен хотел кој се наоѓа во Банско на само 480 метри од ски лифт. Хотелот има централно греење, рецепција, собна услуга, интернет, лоби бар, ресторан, летна градина, скара, покриен базен, современо опремен СПА центар (сауна, парна бања) со топла врска, фитнес центар, сали за масажа, ски гардероба, минибус кој бесплатно ве носи и враќа од ски центарот, лифт, подземна гаража и отворен паркинг за 25 автомобили, рент а кар, промена на валути, 24 часовна лекарска услуга.
Од собите и апартманите се гледаат ски стазите на Банско и Пирин планина. Хотелот располага со 41 едноспални, 10 двоспални апартмани и 30 студија. Во секоја соба има мини кујна, кабловска телевизија, телефон со интерна врска, тераса, тоалет, интернет.

Oпис на соби: Сите апартмани и студија се модерни и имаат комплетно опремена кујна со кујнски прибор, фрижидер и трпезариски дел. Секоја соба има балкон и сателитска телевизија. Поголемиот дел од собите имаат и машина за перење.

Ски содржини: Изнајмување на ски опрема во хотелот. Ски опремата може да се изнајмува во склоп на хотелот.

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

  • 1 ден : 18.01.2019 (петок)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пауза во Метро.Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера Ноќевање.

  • 2 ден : 19.01.2019 (сабота)

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Нокевање

  • 3 ден : 20.01.2019 (недела )

Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија во 14 часот по локално време.Пауза во Метро.Пристигнување во Македонија во вечерните часеви.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

 

 

 

Log in or create an account