Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ ХОТЕЛ ​​CASA KARINA **** - БАНСКО 2019/20★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20 ★★★★★


★★★★★ CASA KARINA **** - BANSKO ★★★★★

http://bansko-casakarina.com/

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.11.2019 25% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.12.2019 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.12.2019 15% ПОПУСТ

 

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 04.01.2020

CASA KARINA 4* BANSKO

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1

01.12-21.12

01.03-31.03

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

 

DBL STANDRAD

1adl

51

55

88

67

 

1adl+1chd 4-11.99

58

58

98

74

 

1adl+2chd 4-11.99

79

84

133

100

 

1adl+3chd 4-11.99

100

106

169

127

 

2adl

69

74

118

89

 

2adl+1chd 4-11.99

90

96

153

116

 

2adl+2chd 4-11.99

111

118

189

142

 

3adl

97

104

166

125

 

STUDIO STANDARD

1adl

72

75

124

92

 

1adl+1chd 4-11.99

60

62

101

76

 

2adl

74

76

125

94

 

2adl+1chd 4-11.99

95

98

160

120

 

STUDIO LUX

1adl

84

86

135

104

 

1adl+1chd 4-11.99

66

68

107

81

 

2adl

85

87

136

105

 

2adl+1chd 4-11.99

106

109

171

131

 

2adl+2chd 4-11.99

127

131

207

158

 

3adl

112

117

183

140

 

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl+1chd 4-11.99

69

72

107

81

 

1adl+2chd 4-11.99

90

95

142

108

 

2adl

91

96

136

105

 

2adl+1chd 4-11.99

112

118

171

131

 

2adl+2chd 4-11.99

133

140

207

158

 

3adl

119

126

183

140

 

TWO BEDROOMS APARTMENT

2adl+2chd 4-11.99

138

145

213

162

 

2adl+3chd 4-11.99

159

167

249

189

 

3adl

137

143

212

161

 

3adl+1chd 4-11.99

160

168

242

186

 

3adl+2chd 4-11.99

181

190

278

212

 

4adl

182

191

271

209

 

4adl+1chd 4-11.99

203

213

306

235

 

4adl+2chd 4-11.99

224

236

342

262

 

5adl

210

221

319

244

 

Мин. престој

3

3

5

5

 

Baby cot

3

3

3

3

 

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

 

Откажување резрвација

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 14 дена 3 ноќевања

Под 21 дена 100%

Под 14 дена 3 ноќевања

 

No Show

100%

100%

100%

100%

 

Соби:балкон,САТ ТВ,мини кујна,фрижидер

Опис: ресторан,бар,затворен базен,сауна,парна бања,амам,конференциска сала,WI-FI,паркинг,билијард

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 95 Еур за возрасни и 50 Еур за деца . Доплата за затворен паркинг 6

ЕУР на ден, доплата за куче до максимум 5 килограми 6 ЕУР на ден

Локација:150 метри од гондолата

Цената вклучува:користење на затворен базен,сауна,парна бања и фитнес, WI-FI

7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 04.01.2020

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Цената вклучува:

  • Користење на базен;
  • Сауна;
  • Фитнес;
  • Парна бања;

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ! 

 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Капацитет и услуга: 

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 100 m
 

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Подземен паркинг со доплата
 

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Јавање коњи
Билијард
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
 

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Log in or create an account