Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ SPA HOTEL EMERALD **** - BANSKO 2019/20 ★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20★★★★★

Хотел SPA HOTEL EMERALD ****

http://www.spahotelemerald.com

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2019 10% ПОПУСТ

 

Дополнителни попусти:

7=6 ,10=9,11=10,12=10,14=12 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ПОСЛЕ 01.03.2020* Дополнителните попусти се комбинират со EB попустот за рани резервации!

Редовен Ценовник

ХОТЕЛ “EMERALD **** БАНСКО 140 СОБИ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1

20.12-27.12

03.01-11.01

24.01-07.03

28.12-02.01

12.01-23.01

08.03-21.03

 

DBL STANDARD

1adl

57

-

46

 

1adl+1chd 6-11.99

56

91

47

 

1adl+2chd 6-11.99

68

104

59

 

2adl

69

114

58

 

2adl+1chd 1-11.99

81

126

70

 

3adl

94

153

79

 

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl+1chd 6-11.99

65

100

56

 

1adl+2chd 6-11.99

77

112

68

 

1adl+3chd 6-11.99

89

125

80

 

2adl

80

125

69

 

2adl+1chd 6-11.99

92

137

81

 

2adl+2chd 6-11.99

105

149

94

 

3adl

109

168

95

 

3adl+1chd 6-11.99

121

181

106

 

FAMILY ROOM

1adl+2chd 6-11.99

104

170

87

 

1adl+3chd 6-11.99

105

171

88

 

2adl

102

168

85

 

2adl+1chd 6-11.99

104

170

87

 

2adl+2chd 6-11.99

105

171

88

 

3adl

104

170

87

 

3adl+1chd 6-11.99

121

199

102

 

4adl

128

210

107

 

TWO BEDROOMS APARTMENT

2adl+2chd 6-11.99

143

238

127

 

2adl+3chd 6-11.99

155

250

139

 

2adl+4chd 6-11.99

168

262

151

 

3adl

142

237

126

 

3adl+1chd 6-11.99

143

238

127

 

3adl+2chd 6-11.99

155

250

139

 

3adl+3chd 6-11.99

168

262

151

 

4adl

143

238

127

 

4adl+1chd 6-11.99

155

250

139

 

4adl+2chd 6-11.99

168

262

151

 

5adl

169

280

150

 

5adl+1chd 6-11.99

181

292

162

 

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

 

Отказ

Под 3 дена 1 ноќевање

Под 10 ден

100%

Под 3дена 2 ноќевања

 

No show

2 ноќевања

100%

2 ноќевања

 

Соби:мини бар, балкон, телефон,САТ ТВ, фен

Опис: конференциска сала ,затворен базен, лоби бар, ресторан,продавница,интернет,фитнес сала,сауна,масажа,солариум,џакузи, СПА центар,ски гардероба, билијард, сеф

Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 65 ЕУР, деца од 2-12.99 год. 45 ЕУР

Локација:100 метри од Гондолата

Цената вклучува: користење на затворен базен,сауна,фитнес,турска бања и џакузи , интернет со доплата од 5.20 Еур на ден . Доплата за паркинг 6 Еур на ден

7=6 ,10=9,11=10,12=10,14=12 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ПОСЛЕ 01.03.2020

Цените се изразени во евра

HB* програма на хотел EMERALD SPA - Bansko | главен ресторан

  • 08:30 – 10:00 појадок / шведска маса;

  • 18:00 – 20:00 вечера / шведска маса;

  • Пијалoци за време на појадок: вода, топли пијалаци / чај, кафе, какао, млеко, капучино /, сокови;

  • Пијалoци за време на вечера: вода, топли пијалаци / чај, кафе, какао, млеко / сокови, наливно вино;

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

далечина од

Далечина од центарот

Жичара: 200 m

 

Хотелски содржини и услуги

Интернет

Ресторан

Бар во хотелот

Интернет Кафе

24 часовна услуга во соба

Лоби бар

Рецепција 24/7

Приватен паркинг

 

Активности во близина на хотелот

Билијард

 

сите соби се опремени со

ТВ

Телефон

Мини Бар

Бања/Тоалет

Бањарки и папучи

Када/Туш Кабина

 

Спа Услуги

Зона за третмани

Внатрешен базен (бесплатно)

Џакузи (бесплатно)

Сауна (бесплатно)

Парна бања (бесплатно)

Mасажа третмани

Солариум

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Log in or create an account