Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ HOTEL ASTERA **** -BANSKO 2019/20 ★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20 ★★★★★

HOTEL  ASTERA ****

http://www.asterabansko.com

 

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации) / не е валидно за NY период 28.12 - 03.01:

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ

 

14=10, 7=5 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 0Д 01.12 ДО 22.12.2019 И ОД 16.03 ДО 15.04.2020

14=12 и 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 23.12 ДО 27.12.2019, ОД 11.01 ДО 29.02.2020 И ОД 01.03 ДО 15.03.2020

15 % ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 23.12 ДО 27.12.2019 И ОД 11.01 ДО 15.04.2019

( ЗА ОД 2 ДО 6 НОЌЕВАЊА)

 

  

 

ХОТЕЛ “ASTERA **** БАНСКО             www.asterabansko.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

1

01.12-22.12

01.03-15.04

23.12-27.12

11.01-29.02

04.01-10.01

28.12-03.01

DBL STANDARD

1 adl

55

69

80

121

1 adl+1chd 3-12.99

62

79

84

129

1 adl+2chd 3-12.99

84

106

112

171

2 adl

83

105

111

170

2 adl+1chd 3-12.99

84

106

112

171

3 adl

111

141

150

231

ONE BEDROOM APARTMENT

1 adl

123

152

172

217

1 adl+1chd 3-12.99

124

153

173

218

1 adl+2chd 3-12.99

125

154

174

219

1 adl+3chd 3-12.99

157

193

185

274

2 adl

124

153

173

218

2 adl+1chd 3-12.99

125

154

174

219

2 adl+2chd 3-12.99

157

193

185

274

3 adl

168

207

234

294

TWO BEDROOMS APARTMENT

3 adl

290

352

392

476

3 adl+1 chd 3-12.99

291

353

393

477

3 adl+2 chd 3-12.99

292

354

394

478

3 adl+3 chd 3-12.99

331

401

446

541

4 adl

291

353

393

477

4 adl+1chd 3-12.99

292

354

394

478

4 adl+2chd 3-12.99

331

401

446

541

5 adl

345

418

465

564

APARTMENT PART

ONE BEDROOOM APARTMENT

1 adl

117

146

166

210

1 adl+1chd 3-12.99

118

147

167

211

1 adl+2chd 3-12.99

119

148

168

212

1 adl+3chd 3-12.99

149

185

210

265

2 adl

118

147

167

211

2 adl+1chd 3-12.99

119

148

168

212

2 adl+2chd 3-12.99

149

185

210

265

3 adl

159

198

225

285

TWO BEDROOM APARTMENT

3 adl

279

341

381

465

3 adl+1 chd 3-12.99

280

342

382

466

3 adl+2 chd 3-12.99

281

343

383

467

3 adl+3 chd 3-12.99

317

386

431

526

4 adl

280

342

382

466

4 adl+1chd 3-12.99

281

343

383

467

4 adl+2chd 3-12.99

317

386

431

526

5 adl

329

402

449

548

Доплата за ручек

9

9

9

9

Деца од 3-12.99 год.

4.5

4.5

4.5

4.6

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Откажување резрвација

Под 5 дена 1 ноќевање

Под 10 дена 1 ноќевање

Под 14 дена 1 ноќевање

Под 21 ден 100 %

No show

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

100%

Соби: мини бар,фен,ТВ,телефон

Опис: ресторан,бар, СПА центар, затворен базен,конференциска сала,детски клуб,бизнис центар,паркинг, ски гардероба,WI-FI , Aква релакс парк

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 85 ЕУР за возрасни и 45 еур за деца

Локација: 200 метри од Гондолата

Цената вклучува: користење на сите содржини на аква паркот како безени,сауни,џакузи,фитнес, паркинг и интернет

14=10, 7=5 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 0Д 01.12 ДО 22.12.2019 И ОД 16.03 ДО 15.04.2020

14=12 и 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 23.12 ДО 27.12.2019, ОД 11.01 ДО 29.02.2020 И ОД 01.03 ДО 15.03.2020

15 % ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 23.12 ДО 27.12.2019 И ОД 11.01 ДО 15.04.2019

( ЗА ОД 2 ДО 6 НОЌЕВАЊА )

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

 

 

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

Хотел Астера се состои од две згради. Просторни и удобни соби, ресторан, бар, куглана, билјард, интернет, СПА (затворен базен, сауна, хамам, масажа), затворен воден парк.

Локација
На 1км од центарот на Банско, и на 200 метра од Гондола лифт.

Услуга:
Полн пансион – појадок, ручек и вечера (FULL BOARD), Полупансион – појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на соби
Вкупно: 126 соби:
Double ( ~ 20-25 m ), Apartment 1 bedroom ( ~ 35-50 m ) , Apartment 2 bedroom (min 4 pax)  ( ~ 80-100 m ).
Сите соби имаат 2 одделни легла или француски лежај, мини-фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило/туш, фен. Тип на дополнително легло: софа.
Double Room – максимум сместување до 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете (под 12 години);
Apartment 1 bedroom– дневна соба, кујна, одделна спална соба. Прилагодено за 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (под 12 години);
Apartment 2 bedroom-за минимум 4 лица. Дневна соба, кујна, 2 одделни спални соби. Прилагодено за 6 возрасни или 4 возрасни и 2 деца (под 12 години)

Далечина од: Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги
Базен за деца Ресторан Игротека за деца Лоби бар Ски гардeробер Аква парк

Активности во близина на хотелот: Пинг-Понг Билијард

Сите соби се опремени со: ТВ Сеф Мини Бар Фен LCD телевизор со сателитски канали Бебешко креветче

Спа Услуги: Зона за третмани Внатрешен базен (бесплатно) Сауна Турска бања/ Хамам Ладни тушеви (бесплатно) Зона за релаксирање Mасажа третмани Фитнес СПА центар

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на aqua park, сауна, фитнес, ски остава, паркинг, интернет, транспорт до ски гондолата.


         

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

 

 

 

Log in or create an account