Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ HOTEL AMIRA***** - BANSKO 2019/20★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20 ★★★★★

HOTEL  AMIRA  *****

http://hotelamira.bg/en/

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ

Дополнителни попусти:

7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 02.01.2020

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

 

Редовен Ценовник

AMIRA 5* BANSKO                                  www.hotelamira.bg

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН СО ВКЛУЧЕН ПОЛУПАНСИОН

1

01.12-26.12

15.03-31.03

27.12-01.01

02.01-14.03

 

DBL STANDARD

1adl

127

215

177

 

1adl+1chd 6-11.99

128

216

178

 

2adl

128

216

178

 

STUDIO STANDARD

1adl

151

255

211

 

1adl+1chd 6-11.99

152

256

212

 

1adl+2chd 6-11.99

203

308

263

 

2adl

152

256

212

 

2adl+1chd 6-11.99

203

308

263

 

3adl

215

319

274

 

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl+1chd 6-11.99

188

316

261

 

1adl+2chd 6-11.99

239

368

312

 

1adl+3chd 6-11.99

290

419

363

 

2adl

188

316

261

 

2adl+1chd 6-11.99

239

368

312

 

2adl+2chd 6-11.99

290

419

363

 

3adl

250

379

323

 

3adl+1chd 6-11.99

301

430

374

 

4 adl

312

441

385

 

ONE BEDROOM APARTMENT WITH FIRE PLACE

1adl+1chd 6-11.99

277

469

386

 

1adl+2chd 6-11.99

328

520

438

 

1adl+3chd 6-11.99

379

571

488

 

2adl

277

469

386

 

2adl+1chd 6-11.99

328

520

438

 

2adl+2chd 6-11.99

379

571

488

 

3adl

339

531

449

 

3adl+1chd 6-11.99

390

582

500

 

4 adl

401

593

511

 

Минимум престој

-

5

3

 

Tакса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

 

Отказ на резервација

Под 7 денa 2 ноќевањa

Под 21 ден 100%

Под 7 денa 2 ноќевањa

 

No show

3 ноќевања

100%

3 ноќевања

 

Опис :ресторан, лоби бар, ВИП салон, СПА центар, финска сауна, масажа, парна бања,џакузи,затворен базен со хидромасажа,базен за деца,конференциска сала, паркинг

Локација: 400 метри од Гондолата

Доплати: Новогодишна велчера 130 ЕУР за возрасни и 65 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, фитнес ,џакузи, паркинг и трансфер до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 02.01.202-

 

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 

HOTEL AMIRA е нов ексклузивен хотел во Банско,со одлична локација на неколку минути од Главната Гондола и центарот на Банско. Хотелот располага со 18 соби, 11 студиа и 5 апартмани. Хотелот е отворен преку целата година

Хотелски услуги: Базен - затворен (бесплатно); Хемиско чистење; Интернет - во лоби бар  Масажа (со доплата во СПА центарот) Конференциска сала Сауна Сеф СПА Фитнес Бар Ресторан
Хотелски содржини и услуги: Рецепција 24/7,Лоби бар,Ресторан,VIP lounge, Wi-fi, базен, детски базен,џакузи,масажа, сауна, инфрацрвена сауна, СПА,козметички третмани,сала за конференција,детско катче,детска работилница
Активности во близина на хотелот: Билијард Скијање Велосипеди за изнајмување Планинарење Велосипедизам
Сите соби се опремени со: ТВ, Бања со туш кабина, LCD, Телефон, Фен, Мини Бар, Греење, Тераса и кујна во апартманите
Спа Услуги: Базен,џакузи, Сауна, инфрацрвена сауна,Парна бања,релакс зона,фитнес, интернет,ски гардеробер,паркинг, бесплатен shuttle до ски лифтовите

 

 

 
 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

 

 

Log in or create an account