Welcome visitor you can log in or create an account

Val Thorens - Ski Opening

★★★★★ СКИЈАЊЕ НА ФРАНЦУСКИ АЛПИ - ЗИМА 2017/18 ★★★★★

VAL THORENS - Ski Opening

Термин:17.11.2017 – 26.11.2017
Автобус/ 10 дена /7 ноќевањa

FIRST MINUTE ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 299 € /18.540,00мкд ≈≈≈

Пакет аранжманот вклучува: превоз од Скопје, седум дневно сместување во студија и шест дневен скипас.

 

 

Во цената е вклучено:

√ Превоз со високотуристички автобус со LCD TV, DVD на релација Скопје – Val Thorens – Скопје
√ 7 дневно сместување во: студио во Val Thorens
√ 6 дневен скипас за стазите на Val Thorens/Orelle

Во цената НЕ Е вклучено:

√ Патничко осигурување
√ Туристичка такса 1€ на ден по особа.Се плаќа на рецепцијата на сместувањето (деца до 13 години не плаќаат туристичка такса)
√ За реализација на ова патување потребен еминимум од 45 патници. Во случај на недоволен број пријавени, агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот најдоцна 5 дена пред одредениот термин за поаѓање.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

 

 

Оваа година скијајте во најголемиот ски центар во светот “Три Долини” Сместувањето е во Val Thorens. Алпски рај и еден од најелитните ски центри во југоисточна Франција, со повеќе од 600 километри ски обработен терен. Љубителите на скијањето имаат на располагање 430 стази со 1300 топови. 25те планински врвови се поврзани со 200 ски лифтови, сонадморска височина од 1.300 до 3.250 метри. Цетарот има капацитет од превезување на 300.000 луѓе на час, помеѓу сите осум населби и 13 ски – центри. Тука се и 6-те глечери со надморска височина од над 3.000 метри, а на нив скијачка сезона трае во текот на целата година.

Програма:

17 Ноември – петок. Состанок на групата на паркингот кај спортската сала “Борис Трајковски” во 09:00 часот. Поаѓање за Val Thorens во 09:30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Патување преку Србија, Хрватска, Словенија, Италија, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

18 Ноември – сабота. Пристигнување во Val Thorens во попладневните часови и сместување во апартманите.

18-25 Ноември. Шест дневно скијање во Val Thorens/Orelle

25 Ноември– сабота. Напуштање на собите до 10:00. Поаѓање за Скопје со попатна посета на еден од најголемите шопинг аутлет центри во Италија – VICOLUNGO непосредно пред Милано.

26 Ноември. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

Напомени:

Постелнина и пешкири: Во цената не се вклучени пешкири и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: 11-14€ постелнина и 7,5€ сет пешкири. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.

Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 400€ по студио.Се плаќа на самото пристигање, непосредно пред сместувањето. Плаќањето е готовинско или со резервирање на средства во висина на депозитот од девизна или кредитна картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба (чист, среден и без оштетени предмети)

Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за средување на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како пред сместувањето. Апартманите нудат и служба за чистење, чија што услуга дополнително се плаќа на лице место (40-70€ во зависност од големината на апартманот).

Сместувањето е во ¼ студио, а дадената цена е по лице, во случај кога апартманот е исполнет во целост (број на луѓе сместени по апартман да соодветствува со бројот на легла во истиот). Доколку во апартманот престојуваат помал број на луѓе од предвиденото, празното легло се долаќа, и тоа:

Ако во 1/4 апартман се сместени две лица, доплата по лице изнесува 90 €
Ако во 1/4 апартман се сместени три лица, доплата по лице изнесува 30 €

Апартманите и студијата во понудата се наоѓаат во различни резиденции/згради по должината на целата населба. Се разликуваат по површина и опременост, секој апартман е со различни мебел и содржина.

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account