Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ HOTEL APART & SPA REGNUM ***** - BANSKO 2019/20 ★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20 ★★★★★

APART HOTEL & SPA REGNUM *****

http://regnum.bg/

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 25% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 21.11.2019 18% ПОПУСТ


7=6 , 8=7,9-=8,10=9,11=9,12=10,13=11 и 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 26.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 02.01.2020

(ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 21.11.2019 )

 


* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Редовен Ценовник

 

REGNUM HOTEL&SPA ***** BANSKO                            

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

27.12-01.01

20.12-26.12

02.01-09.01

10.01-29.02

01.12-19.12

01.03-12.04

EXECUTIVE SUITE

1adl

194

135

108

91

1adl+1chd 2-9.99

195

136

109

92

2adl

217

180

145

122

EXECUTIVE SUITE MOUNTAIN VIEW

1adl

199

140

112

95

1adl+1chd 2-9.99

200

141

113

96

2adl

222

187

150

128

EXECUTIVE DELUXE SUITE

1adl

204

142

116

100

1adl+1chd 2-9.99

205

143

117

101

1adl+2chd 2-9.99

229

191

157

135

1adl+3chd 2-9.99

259

213

176

150

2adl

228

190

156

134

2adl+1chd 2-9.99

229

191

157

135

2adl+2chd 2-9.99

259

213

176

150

3adl

282

235

193

163

EXECUTIVE DELUXE SUITE MOUNTAIN VIEW

1adl

209

148

120

104

1adl+1chd 2-9.99

210

149

121

105

1adl+2chd 2-9.99

234

199

162

140

1adl+3chd 2-9.99

264

221

181

156

2adl

233

198

161

139

2adl+1chd 2-9.99

234

199

162

140

2adl+2chd 2-9.99

264

221

181

156

3adl

288

242

199

169

GRAND SUITE

2adl+2chd 2-9.99

296

308

235

203

2adl+3chd 2-9.99

297

309

236

204

3adl

295

307

234

202

3adl+1chd 2-9.99

296

308

235

203

3adl+2chd 2-9.99

297

309

236

204

4adl

296

308

235

203

4adl+1chd 2-9.99

297

309

236

204

5adl

451

352

273

233

GRAND SUITE MOUNTAIN VIEW

2adl+2chd 2-9.99

402

311

241

211

2adl+3chd 2-9.99

403

312

242

212

3adl

401

310

240

210

3adl+1chd 2-9.99

402

311

241

211

3adl+2chd 2-9.99

403

312

242

212

4adl

402

311

241

211

4adl+1chd 2-9.99

403

312

242

212

5adl

456

355

279

241

Полупансион

10

10

10

10

Деца од 2-9.99 год.

5

5

5

5

Мин. Престој

5

3

3

3

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Откажување   резрвација

Под 26 дена 100%

Под 14 дена 3 ноќевања

Под 14 дена 2 ноќевања

Под 7 дена 1 ноќевање

No show

100%

100%

50%

2 ноќевања

Соби: САТ Тв, мини бар,кујна, фен, балкон, сеф, интернет

Опис: ресторан, лоби бар,сеф,бизнис центар,ски гардероба,интернет, Спа центар,фитнес,затворен базен, детско катче,пинг понг, отворен паркинг

Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 85 Еур , 25 Еур за деца од 2-09.99г. , 45 Еур за деца од 10-15.99 год. ( во главниоот ресторан второ ниво)

Локација: 400 метри од Гондолата, 900 метри од центарот на Банско

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!
 

                                  

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско.

Опис на соби:

Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).

  • Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
  • Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон;
  • Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.

Услуга: 

Бесплатно во СПА центарот:

• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања.

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.

Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.

Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.

SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Турска бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.

 

    

 

Опременост на собите: 

 - JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.

 - Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

 - Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

 - Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.

 - Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.

 - King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

 

 

 

                                  

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Log in or create an account