Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ HOTEL ST. IVAN RILSKI HOTEL & SPA ***** -BANSKO 2019/20★★★★★

★★★★★ Банско - ЗИМА 2019/20★★★★★

ST. IVAN RILSKI HOTEL & SPA *****

 https://www.saintivanrilski.com/en

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2019 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2020 ( ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА)

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2019 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 12.01.2020

( ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА)

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2019 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2020 ( ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА)

14=12,10=9 И 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2019 И ОД 13.01 ДО 31.03.2020

ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12 ДО 27.12.2019 и ОД 13.01 ДО 31.03.2020

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ “ST. IVAN RILSKI **** БАНСКО                    104 СОБИ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ЕВРА

1

28.12-02.01

03.01-12.01

27.01-16.02

01.12-27.12

13.01-26.01

17.02-31.03

MAIN BUILDING

DBL ECONOMY NO BALCONY

1adl+1chd 0-11.99

133

78

65

2adl

133

78

65

SINGLE STANDARD

1adl

118

69

58

DOUBLE STANDARD

Single use

126

74

61

1adl+1chd 0-11.99

140

82

69

1adl+2chd 0-5.99

141

83

70

1adl+2chd 0-5.99, 6-11.99

141

83

70

1adl+2chd 6-11.99

150

92

79

2adl

140

82

69

2adl+1chd 0-5.99

141

83

70

2adl+1chd 6-11.99

150

92

79

3adl

190

111

95

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕНА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

DBL ECONOMY NO BALCONY

1adl+1chd 0-11.99

158

102

89

2adl

158

102

89

SINGLE STANDARD

1adl

130

81

70

DOUBLE STANDARD

Single use

138

86

74

1adl+1chd 0-11.99

165

107

94

1adl+2chd 0-5.99

166

108

95

1adl+2chd 0-5.99, 6-11.99

166

108

95

1adl+2chd 6-11.99

179

121

108

2adl

165

107

94

2adl+1chd 0-5.99

166

108

95

2adl+1chd 6-11.99

179

121

108

3adl

223

144

127

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕНА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ ВО ЕВРА ( ANEX BUILDING )

STUDIO

1adl

138

86

66

1adl+1chd 6-11.99

139

87

67

2adl+1chd 6-11.99

140

88

68

2adl

139

87

67

2adl+1chd 6-11.99

140

88

68

3adl

140

88

68

FAMILY APARTMENT

1adl

156

104

84

1adl+1chd 6-11.99

157

105

85

1adl+2chd 6-11.99

158

106

86

1adl+3chd 6-11.99

159

107

87

2adl

157

105

85

2adl+1chd 6-11.99

158

106

86

2adl+2chd 6-11.99

159

107

87

3adl

158

106

86

3adl+1chd 6-11.99

159

107

87

4adl

159

107

87

Ноќевање со појадок

7

7

7

Деца од 6-11.99

3.50

3.50

3.50

Полупансион

19

19

19

Деца од 6-11.99

9

9

9

Минимум престој

4

-

-

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Откажување   резрвација

Под 14 денa 100%

Под 5дена 1 ноќевање

Под 3 дена 1 ноќевање

NO SHOW

100%

2 ноќевања

2 ноќевања

Соби:фрижидер, балкон,САТ ТВ,фен,сеф,телефон

Опис:мини клуб,затворен базен,ноќен клуб, лоби бар, меана, ресторан, менувачница,фитнес сала,сауна,масажа,СПА центар, ски гардероба, сеф

Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 90 ЕУР за возрасни и 45 Еур за деца во Меана Чанове , 80 ЕУР за возрасни и 40 ЕУР за деца во

главниот ресторан

Локација:1200 метри од Гондолата

Цената вклучува: користење на затворен базен,парна бања,сауна,фитнес, ,трансфер до гондолата , ( Паркинг со доплата 5 ЕУР на ден )

14=12,10=9 И 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2019 И ОД 13.01 ДО 31.03.2020

ЗАДОЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Паркинг: 5€ дневно

 

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите. Потполно нов хотел (отворен 2008 година), чиј комплекс е составен од 5 згради во типично алпски архитектонски стил, со традиционално-бугарски мотиви. Хотелот располага со пространи и удобни соби, ресторан, бар, конференциска сала, room service, луксузен СПА центар (затворен базен, парна бања, сауна, фитнес).

Локација:

Хотелот е оддалечен 800 метра од Гондола лифт, 1,5 км од центарот на Банско.

Услуга:Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST), Полупансион – ноќевање со појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на собите: Вкупно 205 соби: DOUBLE STANDARD, STUDIO & FAMILY APARTMENTS.Сите соби имаат сателитска телевизија, мини бар, телефон, интернет, електричен бокал, луксузно купатило (када или туш-кабина), фен за коса, балкон (во некои соби);

Studio – спална соба со брачен кревет и кујна;
Family Apartment – дневна соба со кујна;

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Хотелски услуги: Базен (затворен, осветлен – се наоѓа во СПА центарот); Хемиско чистење; Интернет конекција (high speed) во собите, Wi-Fi во лоби барот; Масажа (со доплата); Продавница; Сала за конференција; Сауна; Солариум (во СПА центарот); Бар; Ресторан;

 

Дополнителни информации:Дозволено за домашни миленичиња (на барање);
Далечина од Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги: Внатрешен базен (бесплатно), Сауна, Факс, Интернет, Ресторан, Соби за не-пушачи, Хемиско чистење, Велнес центар, Хотелски паркинг, 24 часовна услуга во соба, Лифт, Игротека за деца, Перална, Сервис за пеглање, Рецепција 24/7, Wi-fi бесплатно, Продавница за подароци, Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот: Пинг-Понг, Билијард, Скијање, Велосипеди за изнајмување

Оброци:Оддел за непушачи во ресторан, Појадок (швед. Маса), Вечера (швед. Маса)

Cите соби се опремени со:Балкон, ТВ, Кујна, Интернет конекција,Телефон, Мини Бар, Фен, Греење, Бања/Тоалет,Тераса, Клима Уред, Сет пешкири (2 за член), Када/Туш Кабина

Спа Услуги:Зона за третмани, Внатрешен базен (бесплатно), Сауна (бесплатно), Парна бања (бесплатно), Турска бања/Хаммам (бесплатно), Ледена соба (бесплатно), Фитнес (бесплатно), Mасажа третмани, СПА центар

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските бро
еви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

      

Log in or create an account