Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ ПРОМО- АЛБАНИЈА - ЛЕТО 2019 !!!★★★ КСАМИЛ- Вила ”BUSHATI” ★★★★★

★★★★★ ПРОМО - АЛБАНИЈА - ЛЕТО 2019 !!!★★★★★

★★★★★ КСАМИЛ- Вила ”BUSHATI” ★★★★★

ТЕРМИН: 14.06-21.06.2019

15% попуст на редовните цени


 

 ЦЕНОВНИК:

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3лица) 1/3+1 и 1/4 (студиоза 4 лица) Дуплекс за 6 лица
07.06-14.06.2019 149 159 169 219
14.06-21.06.2019 169 179 199 249
21.06-28.06.2019 189 199 209 279
28.06-05.07.2019 219 229 249 319
05.07-12.07.2019 259 269 289 369
12.07-19.07.2019 269 279 299 369
19.07-26.07.2019 269 279 299 369
26.07-02.08.2019 269 279 299 369
02.08-09.08.2019 269 279 299 369
09.08-16.08.2019 269 279 299 369
16.08-23.08.2019 259 269 289 349
23.08-30.08.2019 229 239 259 319
30.08-06.09.2019 149 159 179 209
06.09-13.09.2019 129 139 149 169
13.09-20.09.2019 89 99 109 119

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8 мкд.

Во цената не е вклучен превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице 

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер

00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Ксамил е мало крајбрежно селце во јужна Албанија, спротивно од северниот крај каде што се наоѓа грчкиот остров Крф.Еден од најфрекфентните дестинации од крајбрежните ресорти, лоциран јужно од Саранда на патот Бутринт. Најголема атракција во Ксамил се рестораните кои се наоѓаат на самите плажи кои во изобилие нудат свежа морска храна. Плажите во Ксамил се мали но се неверојтно чисти бидејќи морските струи кружат околу соседниот Канал на островот Крф. Крабрежјето на прекрасниот Ксамил нуди оргнизирана прошетка со брод до островот Крф.

 

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење ... и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

 

Вила Бушати се наоѓа на околу 60 метри од една од преубавите плажи во Ксамил.

Вилата располага со 1/2, 1/3, 1/3+1 и 1/4 студија. Студијата се со комплетно опремена кујна, фрижидер, ТВ (смарт), купатило. Дел од Студијата се со поглед кон море . Во дворот има скара која што клиентите можат да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг  кој е на располагање на клиентите, со видео надзор. Исто така вилата поседува и агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.                    

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна и преставува постара фасада (градба) . Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и нова. Поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца) и плус две спални соби, една со француски лежај и една со два одвоени кревети ( кои по потреба можат да се спојат). Опремен е за ДВЕ ФАМИЛИИ.

Координати: 39°45’59.1″N 19°59’53.1″E

Клима и WI-FI вклучени во цена.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви: ++389/02 5514300, 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Log in or create an account