Welcome visitor you can log in or create an account

>>> SZIGET 2019 | ED SHEERAN and The 1975 >>>

>>> SZIGET 2019 | ED SHEERAN and The 1975  >>>

 

SZIGET 2019

ED SHEERAN (07.08)

The 1975 (08.08)

ТРИДНЕВЕН АРАНЖМАН СО ПРЕВОЗ, ЕДНОДНЕВНА ВЛЕЗНИЦА И ЕДНО НОЌЕВАЊЕ ВО БУДИМПЕШТА

>>>ПРОМОТИВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ + ЕДНО НОЌЕВАЊЕ ВО ХОСТЕЛ + ЕДНОДНЕВНА ФЕСТИВАЛСКА ВЛЕЗНИЦА ЗА ПРВАТА ВЕЧЕР (Ed Sheeran) 07.08 = 13.900 SOLD OUT

>>>АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ + ЕДНО НОЌЕВАЊЕ ВО ХОСТЕЛ + ЕДНОДНЕВНА ФЕСТИВАЛСКА ВЛЕЗНИЦА ЗА ВТОРАТА ВЕЧЕР (The 1975) 08.08 = 12.900

(НАПОМЕНА: Цената на аранжманот важи за сместување во 3 или 4-креветна соба во хостелот. Во случај на потреба од сместување во 2-креветна, потребна е благовремена најава при самото резервирање и доплата од 12 евра по лице на рецепцијa

*можност за плаќање на рати    

       

Термин: 06.08-09.08.2019

ПРОГРАМА

ПРВ ДЕН, вторник 06.08.2019: Поаѓање од Скопје (паркинг пред хотел ВИП, спроти Скопски саем) во 19 часот. Ноќно возење преку Србија со повремени паузи по мотелите.

ВТОР ДЕН, среда 07.08.2019: Пристигнување во Будимпешта претпладне. Слободна прошетка низ центарот до сместувањето во однапред резервираниот хостел во Будимпешта. Слободно попладне. Вечерта, превоз до паркинг во близина на Сигет фестивалот и следење на првата фестивалска вечер на Сигет, во која главен хедлајнер е мегаѕвездара Ed Sheeran, со можност за следење и на многу други настани предвидени за таа вечер на Сигет. Враќање во хостелот организирано во 2 ч после полноќ или по сопствен избор кој кога сака. Ноќевање.

ТРЕТ ДЕН, четврток, 08.08.2019: Напуштање на хостелот околу 11 ч и слободен ден во Будимпешта до 18 ч. Вечерта, превоз до паркинг во близина на Сигет фестивалот и следење на втората фестивалска вечер на Сигет, во која главен хедлајнер е гриупата “The 1975”, со можност за следење и на многу други настани предвидени за таа вечер на Сигет. Собирање на целата група во 02ч по полноќ на договореното место и поаѓање кон Македонија по истиот пат. Ноќно возење

ЧЕТВРТИ ДЕН, петок 09.08.2019: Пристигнување во Скопје попладне

 

Аранжманот опфаќа:

*автобуски ПРЕВОЗ
*ноќевање 
*еднодневна фестивалска влезница

*организација на патувањето

Аранжманот не опфаќа:

* меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)

  • За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници

*задолжително да испратете ги своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

ВАЖНО!!!

Пакет аранжманите се продаваат преку продажните места на Купи Карти За Се кои поседуваат лиценца за вршење на туристичка дејност и тоа: Скопје: 1/2 Jуготон, Гтц 1 кат, ТА Савана Центар, ТА Атлантис (Т.Ц. Бисер, Влае, Центар), Art Of travel, Asiba (спроти City Mall), ТА Стаф, Кисела Вода; Прилеп: ТА Атлантис; Битола: ТА Атлантис, Глобус Травел Сервис, Тео Травел ТА; Охрид: ТА Вис Пој, ТА Атлантис; Велес: ТА Мартин Травел; Куманово: ТА Јоцо Турс; Кичево: ТА Атлантис; Струмица: ТА Aтлантис, We Travel; Штип: ТА Атлантис, Еуротурс, We Travel; Струга: Турис Биро Полет; Тетово: ТА Атлантис, Патник-Вокер; Радовиш: ТА Атлантис; Кавадарци: ТА Атлантис; Крива Паланка: ТА Атлантис; Гевгелија: Дори Травел, ТА Атлантис; Кочани: Libero Travel; Приштина: Rave Travel;   

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account