Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ МАРТ - НИШ – КОПАОНИК ★★★★★

★★★★★  МАРТ - НИШ – КОПАОНИК ★★★★★

Термини:
16.03.-17.03.2019

Автобус / 2 дена / 1 ноќевање

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 64 € / 3.990,00мкд ≈≈≈

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со туристички автобус
 Појадок во режија на агенцијата првиот ден
 1 ноќевање на база полупансион во хотел во Брзече, Копапник (вечера со музика, без пијалоци)
 Организирана посета на Ниш
 Организација и реализација на програмата со лиценциран туристички придружик
 
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 Патничко осигурување - (задолжително)
 Влезници за културно-историските споменици
 
Општи напомени :
- Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
- Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
- За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
- Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови, вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
- Може да се патува со биометриска лична карта или пасош. Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

1 ден 16.03.2019 (сабота) Штип/Скопје-Копаоник

Поаѓање за Копаоник во 04.30 часот од  Штип, паркингот пред Новата пошта, во 06.00 часот од Скопје, паркингот пред хотел Вип. Дневно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Копапник - најголем скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Слободно време за прошетка. Поаѓање кон Брзаче. Сместување во хотел. Вечера со музика. Ноќевање.

 

2 ден 17.03.2019 (недела) Кппапник – Ниш - Скппје/Штип

Појадок. Напуштање на хотелот и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање кон Ниш - Пристигнување во Ниш, вториот по големина град во Србија. Слободно време за прошетка низ центарот на градот со можност за шопинг. Поаѓање за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во Скопје/ Штип во вечерните часови.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account