Welcome visitor you can log in or create an account

>>> Foo Fighters Sziget 2019

>>> Foo Fighters Sziget 2019 <<<

 

       

FOO FIGHTERS
BUDAPEST, (Sziget festival, 13.08.2019)
(EUROPE 2019 tour)

 ПРОМОТИВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 13000 ден со влезница ПАРТЕР    

Тридневен аранжман со превоз, влезница и едно ноќевање во Будимпешта

Можност за плаќање на рати

Термин: 11.08-14.08.2019

ПРОГРАМА

ПРОГРАМА

ПРВ ДЕН, недела 11.08.2019: Поаѓање од Скопје (паркинг пред хотел ВИП, спроти Скопски саем)  во 19 часот.Ноќно возење преку Србија со повремени паузи по мотелите.

ВТОР ДЕН, понеделник 12.08.2019: Пристигнување во Будимпешта претпладне. Слободна прошетка низ центарот до сместувањето во однапред резервираниот хостел во Будимпешта. Слободно попладне. Слободна вечер, или можност следење на шестата фестивалска вечер на Сигет, (Florence + The machine, факултативно, околу 80 евра на лице место), а потоа враќање во  хостелот по сопствен избор. Ноќевање.

ТРЕТ ДЕН, вторник, 13.08.2019: Напуштање на хостелот  околу 11 ч и слободен ден во Будимпешта до 18 ч. Превоз на групата до паркинг во близина на Сигет фестивалот и следење на концертот на Foo Fighers и другите настани на многуте бини предвидени за таа, седма вечер на Сигет. Во 01.30 ч по полноќ собирање на групата на договореното место и поаѓање кон Македонија по истиот пат. Ноќно возење

ЧЕТВРТИ ДЕН, среда, 14.08.2019: Пристигнување во Скопје попладне

Аранжманот опфаќа:

*автобуски ПРЕВОЗ
*ноќевање (Цената на аранжманот важи за сместување во 3 или 4-креветна соба во хостелот. Во случај на потреба од сместување во 2-креветна, потребна е благовремена најава при самото резервирање и доплата од 12 евра по лице на рецепција)
*еднодневна фестивалска влезница
*организација на патувањето

Аранжманот не опфаќа:

* меѓународното патничко осигурување (може да го уплатите во туристичката агенција од каде што го купувате аранжманот)

  • За реализирање на аранжманот потребен е минимум од 15 патници

*задолжително да испратете ги своите име и презиме, број на пасош и контакт телефон на This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

ВАЖНО!!!

Пакет аранжманите се продаваат преку продажните места на Купи Карти За Се кои поседуваат лиценца за вршење на туристичка дејност и тоа: Скопје: 1/2 Jуготон, Гтц 1 кат, ТА Савана Центар, ТА Атлантис (Т.Ц. Бисер, Влае, Центар), Art Of travel, Asiba (спроти City Mall), ТА Стаф, Кисела Вода; Прилеп: ТА Атлантис; Битола: ТА Атлантис, Глобус Травел Сервис, Тео Травел ТА; Охрид: ТА Вис Пој, ТА Атлантис; Велес: ТА Мартин Травел; Куманово: ТА Јоцо Турс; Кичево: ТА Атлантис; Струмица: ТА Aтлантис, We Travel; Штип: ТА Атлантис, Еуротурс, We Travel; Струга: Турис Биро Полет; Тетово: ТА Атлантис, Патник-Вокер; Радовиш: ТА Атлантис; Кавадарци: ТА Атлантис; Крива Паланка: ТА Атлантис; Гевгелија: Дори Травел, ТА Атлантис; Кочани: Libero Travel; Приштина: Rave Travel;   

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account