Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★ Работилницата на џуџињата на Дедо Мраз★★★★

★★★★ Работилницата на џуџињата на Дедо Мраз★★★★

Да ја развиваме креативноста на децата... и заедно да уживаме во Новогодишната магија ....

Tермини: 10.12.2018

                 16.12.2018

                 23.12.2018


Автобус/ еднодневна екскурзија

 
≈ ≈ ≈
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за возрасен: 1.300,00 мкд ≈ ≈ ≈

 
≈ ≈ ≈ ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за дете :  1.100,00 мкд ≈ ≈ ≈

 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Во цената е вклучено :

  • Превоз на наведената релација со туристички автобус

  • Посета на Метеори и работилницата за инони

 

Во цената не е вклучено:

  • Влезница во манастир во Метеори

  • Патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена !!!

За реализација на патувањето потребен е минимум од 22 патници, во спротивно патувањетo нема да се реализира.

  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★ 

Програма на патувањето:

Состанок на групата во 08:30 часот пред Вип хотел во Скопје , заминување во 08:45 часот.


Заминување кон Велес, во 09:30 од пред паркинг на хотел Македонија и во Сирково во 10:00 часот.


Патување преку граничен премин Меџитлија со попатни паузи. Посета на
Метеори и работилницата за икони.


Продолжуваме кон
Трикала, волшебно место каде што се чувствува магија за време на Божиќните празници. Вашите најмили можат да ја посетат куќата на Дедо Мраз, да направат прекрасни фотографираат со џуџињата, да цртаат, да гледаат, но и да учествуваат во активностите на џуџињата. Забавниот парк ќе ги импресионира како најмалите така и возрасните.


Поаѓање кон Скопје околу 21:00 часот.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account