Welcome visitor you can log in or create an account

★★★★★ НОВА 2019 - ХОТЕЛ HILTON 5* - СОФИЈА ★★★★★

★★★★★ НОВА 2019 - ХОТЕЛ  HILTON 5* - СОФИЈА ★★★★★

https://www3.hilton.com/en/hotels/bulgaria/hilton-sofia-SOFHIHI

Термини:
30.12.2018-01.01.2019

Автобус / 3 дена / 2 ноќевањa

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 89 € / 5.518,00мкд ≈≈≈

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 109 € / 6.758,00мкд ≈≈≈

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Во цената на аранжманот е вклучено:

* Две ноќевањa со појадок на богата шведска маса во Хотел Хилтон 5*
www.sofia.hilton.com
* Користење на Спа услуги во Health Club Hilton (сауна, парна бања, внатрешен базен, фитнес сала)
* Бесплатен интернет

Цената не вклучува:
* Организиран превоз ~ 45 евра по лице
* Туристичка такса 1 евро дневно по лице (возрасни и деца)
* Паркинг за возило за 2 дена во склоп на хотелот 1.100 ден во агенција (26 евра на рецепција)
* Можност за три или повеќе ноќевања во период од 29.12.2017 – 02.01.2019


Општи напомени:
*Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот;
*Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот;
*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд;

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Препуштете се на прекрасната Софија. Нека биде Ваш домаќин за незаборавен дочек на Новата Година ~ Хотел ХИЛТОН 5* www.sofia.hilton.com во срцето на градот веднаш до Националниот дворец на културата (НДК) и познатата пешачка улица Витошка
Почувствувајте го гламурот и раскошот кој го нуди хотелот Хилтон, во срцето на Софија наспроти конгресниот Центар и во близина на Катедралата Александар Невски, на само неколку минути пешки од шопинг центарот City Centar Sofia http://www.ccs-mall.com/
Хотелот нуди сместување во модерни соби декорирани во смирувачки тонови, каде ке се чувствувате како дома. Уживајте во коктелите и релаксирачката музика во лоби барот или вечерајте во соба каде ќе ве послужат во било кое време во текот на 24 часа. Вежбајте во модерно опремениот фитнес центар или опуштете се во сензуалниот Спа центар Hilton Health Club, препуштајки се на различни видови третмани.

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  и на самата агенција. За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Тимот на ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ - Скопје Ви посакува пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели ...
За подетални информации, резервации и уплата обратете се во нашата агенција ЛИТИУМ ГЛОБУС ТРАВЕЛ на телефонските броеви 078/248568 и 078/293385 или на маил This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Log in or create an account